0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Harddiskim düştü verilerim kurtarılabilir mi?

Sayın V.K.S. yetkilisi, geçen hafta kabloya takılması nedeni ile harici harddiskimiz yere düştü. Şu anda çalışmıyor. İçerisinde altı yıldır biriktirdiğim resim dosyaları mevcut. Acaba harddiskimiz içerisindeki bilgiler kurtarıabilir mi?.
Merhaba, Burhan Bey, düşen harddiskinizdeki verilerin kurtarılıp kurtarılamayacağını söyleyebilmemiz için, harddiskinizi analiz etmemiz gerekmektedir. Analiz için herhangi bir ücret talep etmemekteyiz. Buradan bir yanıt vermemiz zor görünmektedir. Zira, düşen harici harddisklerdeki arızalar, harddiskin kalitesine göre değişebileceği gibi, düşme sonrası kullanıcının harddiski çalıştırıp çalıştırmamasına da bağlı olarak değişmektedir.

Merhabalar, Bu sabah harici harddiskimin çalışmadığını farkettim. Ekranda biçimlendirme istediği yazıyor. Yakınızımdaki bir bilgisayarcıya götürdüğümüzde, içerisinden tık tık sesler geldiğini bunun bir düşme arızası belirtisi olduğunu söyledi. Açıkçası harddiskim düştü mü? bilmiyorum.Kendisinin onaramayacağını, Bir veri kurtarma şirketine götürmemiz gerektiğini söyledi. Sizce sorun nedir?.
Sayın ziyaretçimiz harddisklerdeki arızaları tanımlarken (örneğin sizin harddiskinizden geldiği söylenen tik tak sesi gibi.) bazı belirtiler teşhiste bize yardımcı olmaktadır. Ancak sadece bu belirtileri gözönünde bulundurarak teşhis koymak yanlış olabilir. Doğru teşhis, ancak doğru bir analiz çalışması ile mümkün olur. Bu nedenle harddiskinizi hiç çalıştırmadan,bir veri kurtarma şirketi ile temasa geçmenizi öneririz.
Merhaba. Seagate 1 TB lik taşınabilir harddiskim düştü. Tamiri mümkin midir? İçindeki bilgiler kurtarılabilir mi?

Harddisklerin düşmesi sonucu meydana gelen arızalar, veri kurtarma işlemlerinde oldukça zor kategorilerden biridir. Buna rağmen bu arıza türünde de başarılı çalışmalar yapmaktayız. Harddiskinizi bize ulaştırmanız durumunda gereken yapılacak, harddiskinizin fotografları çekilerek size gönderilecek, bir rapor halinde yapılabilecek işlemler anlatılacak, ücreti de eklenerek size bir teklif sunulacaktır. Bu teklif neticesinde, veri kurtarma işlemine geçmeye karar verebilir, fiyatın pahalı gelmesi durumunda ya da başka herhangi bir nedenden tüm işlemden vazgeçebilirsiniz. Vazgeçmeniz durumunda, sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Saygılarımızla.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter